Гаргантюа та Пантагрюель – пародійна казка 16 сторічча

IMG_89561_2

Цей сатиричний твір існує у двох варіантах — видання для дорослих і адаптоване дитяче видання. Французька комедія від Франсуа Рабле ось уже кілька століть вважається самим читаним твором в світі. Книга «Гаргантюа і Патагрюэль» висміює багато чого в людині: ненажерство, хамство, недостатність розуму, підлабузництво і т. д. Автор у цьому творі не церемониться з побудовою державного устрою і церкви того часу. Перша частина книги розповідає про дитинство і отроцтво Гаргантюа, а друга частина книги — про його сина Пантагрюеля. За допомогою гіпертрофованих образів двох велетнів-ненажер, ми бачимо яскраву картину життя людей різних станів 16 століття — таку ж сюрреалістичну, як і наші герої.

IMG_89571_2

У книзі «Гаргантюа і Патагрюель» так гостро розкриваються різні теми, що кожна сучасна людина легко впізнає державу, в якій він живе, адже за всі ці століття практично нічого не змінилося. При наймні, людські пороки нікуди не ділися. Таку книгу не завадило б почитати і дорослій людині. Безглузді події описані яскраво і надмірно перебільшені. Це було придумано для того, щоб кожна людина (навіть той, хто далекий від політики і церкви) побачив, як бувають смішні, безглузді та аморальні вчинки різних людей. Чого тільки коштує глава про те, як з-за коржиків почалася справжня війна між двома королівствами!

IMG_89591_2

Трохи про автора:
Незважаючи на те, що в дитинстві Франсуа Рабле був послушником у монастирі, він із задоволенням вивчав філософію, природничі науки і стародавні мови (давньогрецьку та латину). Через кілька років він покине монастир для вивчення медицини. У вільний від навчання час Франсуа Рабле став редагувати різні праці латинською мовою для одного видавництва. Після він випустив книгу «Гаргантюа і Пантагрюель», яка довгий час була засуджена і заборонена церквою за занадто вільні сатиричні вислови. Він довгий час викладав медицину, подорожував і навіть отримав чин вікарія, від якого відмовився.

collage

Цікаві факти:

  • На честь Франсуа Рабле названий астероїд Рабле, відкритий Л. Р. Карачкиною в Кримській Астрофізичній Обсерваторії 14 жовтня 1982 р.
  • Франсуа Рабле – автор фрази «Апетит приходить під час їжі».
  • У фільмі «Интерстеллар» чорна діра названа героєм його книги Гаргантюа.

IMG_89581_2

Іноді читаєш книгу і ловиш себе на думці, що ти знаходишся в якомусь дивному сні. Велетні, безглузді імена героїв, смішні назви міст і королівств… це якісь «американські гірки» і кругообіг думок автора. Але, не забувайте про те, в який час був написаний роман. У 16 столітті народ був більш простим і сміявся над простими жартами. Наприклад, у дорослій інтерпретації книги читач сміявся над епізодом про Гаргантюа, якому подобалося подтираться м’якими каченятами. Дитяча версія книги адаптована до прочитання тим, кому ще немає 16 років, а ідеальний переклад тільки посилює гострі жарти автора.

IMG_89601_2

Рекомендуємо до прочитання дітям старше 9 років. Книгу «Гаргантюа і Пантагрюель» та багато іншої дитячої літератури можемо доставити у будь-який населений пункт України. Про доставку в іншу країну вам докладно розкажуть оператори call-центру.

Приємних покупок!

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

СохранитьЗалишити комментар

Улюблені і популярні книги для дівчат восьми, дев'яти, десяти років. Популярні книжки відомої німецької пісьменніці Ізабель Абеді для дівчаток (підлітків) 8-9-10-11-12 років за доступною ціною.
У пригодах Лоли ви знайдете образи сучасних дівчаток, а в нашій рубриці Сос для підлітків (3,4,5,6,7 класів) ви неодмінно зустрінете відповіді
на всі важливі питання і сподіваємося вони допоможуть вам. Купити книги для дітей школярів, дівчаток підлітків з доставкою по Україні.
Розробка сайтів, дизайн Vipzonet