Давно був час, коли ще звірі говорили
Збірку казок «Коли ще звірі говорили» можна віднести до української класики дитячої літератури. Персонажі настільки явно несуть людські риси, що не повірити їм просто неможливо. Книга розповідає історії, які розкривають різні сторони характеру. Наприклад, вовк із казки віддзеркалює характер злої людини та його хижі нападки на інших героїв. Лисиця — хитрий персонаж, який присутній в оточенні кожного з нас. Баран впирається, як може… хоча, ні. Він навіть не напружується, адже це його сутність. Нажаль, є і люди зі схожими рисами характеру.
Іван Франко написав дуже багато творів, але крім всього цього він був ще і вченим. У свій час він висувався на Нобелівську премію, але так і не встиг її отримати. Хоч ми знаємо Франка як письменника дорослої літератури, проте їм було написано безліч дитячих творів. У них Іван Франко розкриває психологію і життя людини в образах звірів. Адже для дитячого сприйняття більш зрозумілі образи тварин.
Ілюстратор Валерія Соколова
Родзинка книги «Коли ще звірі говорили» – це її ілюстрації. За словами художниці Валерії Соколової, вона відразу погодилася на пропозицію ілюструвати казки Івана Франка і підготувати образи персонажів.
Оскільки в книзі зібрано казки про тварин, що живуть у наших лісах, то і зовні вони стали виглядати виключно «по-українськи» – у національних костюмах.
А для того, щоб герої виглядали правдиво, відповідаючи тому часу, коли творив Франко, Валерії Соколової довелося зібрати масу інформації по історії костюму того часу, та відвідати будинок-музей Івана Яковича Франка.
Як це буває і в житті, у казках Івана Франка «Коли ще звірі говорили» добро завжди перемагає зло, а людські вади можна повернути в кращу сторону. А ми бажаємо вам приємних покупок. Ніколи не шкодуйте грошей на вподобану книжку! Мати такий екземпляр у своїй бібліотеці — це безцінне!
погано шукав факти а це що таке