Я дуже самотня. У мене немає жодного близького друга. Мені здається, що ніхто більше не хоче зі мною дружити.

Я дуже самотня. У мене немає жодного близького друга. Мені здається, що ніхто більше не хоче зі мною дружити. Раніше мені це так не заважало, як тепер. Що мені робити?
Одні люди легко і вільно спілкуються з усіма своїми знайомими, інші ж є малотовариськими і незручно почуваються в компанії, їм важко знаходитись у товаристві, так само, як і знайомитися та невимушено говорити з (не)знайомими людьми. Кожна особистість – єдина, особлива та неповторна, і самотність кожен із нас сприймає по-своєму. Як людина буде почуватися серед інших людей, залежить від її здатності переживати самотність.

Самотність з’являється тоді, коли людина не спроможна зав’язати контакти у своєму середовищі з іншими людьми, з якими в неї є щось спільне. Існує соціальна та емоційна самотність. Соціальна самотність – це ситуація, коли людина насправді сама, поза товариством, проте це ще не означає, що вона почуває себе самотньою. Емоційна самотність не залежить від оточуючих: і в компанії, серед багатьох людей, може почуватися самотнім. Такій людині недостатньо просто перебувати разом з людьми. Кожна людина інколи почуває себе самотньо. Усамітнення є природною потребою, а іноді навіть необхідністю, аби відпочити від розмаїття вражень та підсумувати інформацію, яка в нас із часом накопичується. Утрата близької людини, хвороба, зміни в житті, певні перехідні періоди (статеве дозрівання, криза середнього віку, старість…), розчарування, утрачене кохання можуть бути реальними причинами усамітнення. Стан самотності змушує бити тревогу тоді, коли починає шкодити людині, заважаючи нам нормально функціонувати, коли ми через це перебуваємо у поганому настрої, нервуємо, злимося, сумуємо, стаємо пригніченими, пасивними, почуваємось покинутими, нічого не вартими та зневаженими.

Як подолати самотність? Насаперед не слід заперечувати існування цього стану. Поміркуй, подивися, як складається твоя життєва ситуація, проаналізуй себе, а тоді склади стратегичний план дій. До нього повинні входити всі чи хоча б деяки з наступних пунктів: вийти з дому, придбати хатню тваринку, зайнятися якимось видом спорту (принаймні для оздоровлення), стати членом якого-небудь клубу. Усе це непогані способи познайомитися з людьми, котрі мають схожі з твоїми зацікавлення. У будь-якому разі, стань активним. Спочатку ти, можливо, почуватимешся незахищенною, так, ніби всі тебе розглядють і оцінюють. Це цілком нормально, тому що ти довго була одна і тобі здається, ти не вмієш поводитися, але май на увазі, це тільки початок. Коли ти ближче познайомишся з новими людьми, напруга зникне. Звісно, не всі тобі відразу ж підійдуть, та якась близька душа все ж знайдеться.


Більше про проблеми які турбують підлітків і про способи їх вирішення читайте у книзі Ружиці Обрадович «SOS для підлітків»

Улюблені і популярні книги для дівчат восьми, дев'яти, десяти років. Популярні книжки відомої німецької пісьменніці Ізабель Абеді для дівчаток (підлітків) 8-9-10-11-12 років за доступною ціною.
У пригодах Лоли ви знайдете образи сучасних дівчаток, а в нашій рубриці Сос для підлітків (3,4,5,6,7 класів) ви неодмінно зустрінете відповіді
на всі важливі питання і сподіваємося вони допоможуть вам. Купити книги для дітей школярів, дівчаток підлітків з доставкою по Україні.
Розробка сайтів, дизайн Vipzonet