Доброго дня, мені 13 років. Останнім часом слала відчувати депресивні стани самотність, неповноцінність, дратівливість

Доброго дня, мені 13 років. Останнім часом слала відчувати депресивні стани самотність, неповноцінність, дратівливість (можу нагрубити, огризнутися), тому, коли я роздратована, намагаюся ні з ким не спілкуватися, тому що можу зіпсувати цим відносини. Я часто знаходжуся одна і думаю про те, що я роблю не так, як виправити ту чи іншу ситуацію. Я розумію, щоб налагодити відносини зі світом, треба розібратися із самою собою. Я часто лаю себе за те, що нетовариська, дивна, тупа і т.д. Можу заплакати через дрібниці. З мого шкільного життя батьків цікавлять лише мої відмітки. Мене часто зраджували друзі … Я багато накопичила негативних емоцій. Боюся бути у великій компанії, тому що відчуваю себе “не в своїй тарілці”, здається, що всі підсміюються з мене. Не відчуваю “опори” в житті, не можу знайти себе в спілкуванні з людьми … Я заплуталася! Допоможіть, будь ласка!
Юліана.

Юліана, ти зараз переживаєш підліткову кризу, період дорослішання і відділення від батьків. Всі твої симптоми, які ти описуєш, укладаються в цю картину. Шкода, звичайно, що батьки не дають тобі тієї підтримки, яка тобі потрібна для успішного проходження цього непростого періоду. Але тут вже нічого не поробиш, батьків, як відомо, не вибирають. Опору в житті я пропоную тобі пошукати в собі самій, в створенні і зміцненні своїх переконань і цінностей, в накопиченні нових, дорослих вражень про життя і людей.

Спробуй саме зараз стати цікавою для самої себе, повивчати себе і свої реакції, як ти будуєш відносини, що тобі подобається в житті, а що ні, і чому, спробуй усвідомлювати і осмислювати свої почуття, що виникають у тебе з того чи іншого приводу, в адресу тих чи інших людей. І, звичайно ж, навчатися самостійності, в судженнях, вчинках, бери на себе відповідальність за якісь (не всі поки що) рішення, і вивчай, як це впливає на твоє життя і на навколишнє життєве середовище. Якщо ти всю цю дослідницьку і розвиваючу роботу зробиш, то тоді, років до 18-20 в тебе буде з чим почати справжнє доросле, цікаве і щасливе життя.

Улюблені і популярні книги для дівчат восьми, дев'яти, десяти років. Популярні книжки відомої німецької пісьменніці Ізабель Абеді для дівчаток (підлітків) 8-9-10-11-12 років за доступною ціною.
У пригодах Лоли ви знайдете образи сучасних дівчаток, а в нашій рубриці Сос для підлітків (3,4,5,6,7 класів) ви неодмінно зустрінете відповіді
на всі важливі питання і сподіваємося вони допоможуть вам. Купити книги для дітей школярів, дівчаток підлітків з доставкою по Україні.
Розробка сайтів, дизайн Vipzonet