Чому тече слина, коли бачиш лимон?

Дійсно, під час одного тільки погляду на лимон,або навіть під час одного тільки спогаду про щось дуже кисле відбувається посилине виділення слини.

Слина — це прозора безбарвна рідина, що виділяється трьома парами крупних слинних залоз і безліччю дрібних залоз у роті людини. Слина змочує порожнину рота і забезпечує людині нормальне відтворення звуків, а також вона змащує пережовану їжу, допомагаючи відчути смак.

Окрім того, слина очищає порожнину рота, оберігає від пошкоджень зубів.
У середньому за добу людиною віділяється 1-2,5 л слини, що складається із води, у якій розчинені органічні та мінеральні речовини. Слиновиділення знаходиться під контролем нервової системи людини. Центри слиновиділення розташовані в довгастому мозку. Сильні запахи та смаки, як у лимона, виділяють такі ж сильні слиновиділення. І навпаки, слиновиділення зменьшується при стресі, переляку, при недостатній кількості води в організмі людии, і практично зовсім не виділяється слина уві сні.

Улюблені і популярні книги для дівчат восьми, дев'яти, десяти років. Популярні книжки відомої німецької пісьменніці Ізабель Абеді для дівчаток (підлітків) 8-9-10-11-12 років за доступною ціною.
У пригодах Лоли ви знайдете образи сучасних дівчаток, а в нашій рубриці Сос для підлітків (3,4,5,6,7 класів) ви неодмінно зустрінете відповіді
на всі важливі питання і сподіваємося вони допоможуть вам. Купити книги для дітей школярів, дівчаток підлітків з доставкою по Україні.
Розробка сайтів, дизайн Vipzonet