Чому люди пукають?

Процес травлення є досить складним. Основне його завдання – вилучення з їжі поживних речовин і їх транспорт через стінки кишечника в кров. Для того, щоб їжа, яку ми з’їдаємо могла перетворитися на форму, придатну для всмоктування, вона повинна пройти кілька етапів. Спочатку їжа подрібнюється в роті і обробляється ензимами, що містяться в слині (наприклад, ензим амілаза перетворює цукор в крохмаль) потім подрібнена таким чином їжа потрапляє в шлунок, де білки під дією соляної кислоти шлункового соку змінюють свою структуру на більш просту. Потім в отриману суміш додається печінковий фермент, що міститься в жовчі і сприяє розкладанню жирів. Ось така суміш, попередньо оброблена і потрапляє до кишечнику. Велика частина живильних речовин при цьому засвоюється, однак існують певні групи речовин, молекули яких занадто великі і як і раніше не можуть потрапити в кров.

Саме для вирішення цієї проблеми у людини (як і у інших тварин) в кишечнику живуть “корисні” бактерії, в процесі власної життєдіяльності вони здійснюють перетворення цих великих молекул в більш прості, які можуть засвоюватися. Наприклад, самостійно не засвоюється дорослою людиною незбиране молоко, і якщо його випити хоча б півсклянки, результатом може бути сильна діарея. Також, в результаті життєдіяльності цих бактерій утворюються гази (метан, сірководень, вуглекислий газ) саме вони і складають більшу частину тієї газової суміші, яка згодом виводиться з організму у вигляді пука. Зазначу, що у здорової людини вміст сірководню в кишкових газах мінімальний, а з усіх перерахованих тільки він один володіє вираженим “поганим запахом”. Якщо ж мікрофлора кишечнику заселена патогенними організмами, більш активними, ніж природна флора, то вміст сірководню зростає, тоді як кількість інших газів зменьшується. В результаті і з’являється той самий “токсичний” пук.

Внаслідок різної щільності газів, що входять в кишкову газову суміш, щільність їх з’єднання також змінюється. Як наслідок змінюється і частота, з якою коливається шкіряна складка калонарізного кільця, що видає характерний при відходженні газів звук. Так, при підвищеному вмісті сірководню, вона взагалі не рухається, тим самих, характерний звук, що виходить при виході патологічних кишкових газів практично відсутній.

Утворення та наступне відходження кишкових газів характерно практично для всіх тварин, включаючи людину. Добова норма газоутворення для середньої здорової дорослої людини становить 1-1.5 літра.

Улюблені і популярні книги для дівчат восьми, дев'яти, десяти років. Популярні книжки відомої німецької пісьменніці Ізабель Абеді для дівчаток (підлітків) 8-9-10-11-12 років за доступною ціною.
У пригодах Лоли ви знайдете образи сучасних дівчаток, а в нашій рубриці Сос для підлітків (3,4,5,6,7 класів) ви неодмінно зустрінете відповіді
на всі важливі питання і сподіваємося вони допоможуть вам. Купити книги для дітей школярів, дівчаток підлітків з доставкою по Україні.
Розробка сайтів, дизайн Vipzonet