Крутецька книга Марціна Щигельського «За синіми дверима»
Іноді так трапляється, що чіткі плани на життя раптово міняються, і ти нічого не можеш з цим вдіяти. Круто змінюється все життя. Так сталося і з головним героєм книги Марціна Щигельського «За синіми дверима». Хлопчисько, якому ледь виповнилося дванадцять років, і подумати не міг, що з ним станеться щось подібне. Літо, канікули, мама, щастя, весела дорога… автокатастрофа, тьма, біль втрати … і серед усього жаху відбуваються дивовижні речі. А починається все з синьої двері в особняку суворої тітки.
Нова книга польського автора Марціна Щигельського «За сінімі дверима» стала популярною в Україні майже миттєво. Про неї можна сказати так: «Ого, хвацько закручений сюжет!» Або «Ось це фантастика!». Круто написана, якісно переведена і читається на одному диханні! Історія, про велике кохання між матір’ю і сином розповідає про те, що навіть після страшної аварії ця любов завжди буде жити в серці головного героя. Отже, після аварії Лукаш потрапляє в лікарню, а звідти в пансіонат своєї тітки Агати. Але звикнути до нового життя він не може: він не знаходить спільної мови а ні з тіткою, а ні з іншими дітьми. Ця емоційна метушня – тільки початок.
Кадр з однойменного фільму
У пансіоні Лукаш знаходить загадкові сині двері, які можна відкрити після особливого стукоту. Наш головний герой очам не вірить, адже ці двері ведуть в паралельний світ. Він бачить рідкісної краси сад, де між сріблястими деревами літають якісь дивні створіння – чи метелики, чи пташки. День у день Лукаш навідується в сад, який здається найбезпечнішим куточком. Він заходить все далі, досліджуючи кожен сантиметр незвичайного місця. Потім з’являються друзі (ті самі, що були його недоброзичливцями) і найстрашніший кошмар – Кривавець, який хоче знищити звичний світ підлітків. Книгу варто прочитати всім любителям фентезійного жанру – соковитий сюжет, різкі повороти, як на американських гірках, опрацьовані персонажі і божевільні описи потойбічних світів. Майстерності автора ставлю великий плюс за несподіваний фінал!
Марцін Щигельський
Щодо Марціна Щигельського, то він не відразу вирішив стати дитячим автором, хоча давно мріяв про це. Чоловік відповідально підійшов до вирішення питання: спочатку він повинен був натренувати на книгах для дорослих. Вивчивши дитячу психологію, Марцін Щигельський однією ногою повернувся в дитинство, а другий залишився відповідальним дорослим, і тільки потім приступив до написання першої книги для дітей «Омега». Другою книгою стала «За сінімі дверіма» (2010 рік), яка лягла в основу однойменного польського фільму (2016 року).
Кадр з однойменного фільму
Хочеться, що б Щастя стало нескінченною історією. Але так буває не завжди. І коли настане переломний момент в житті, потрібно просто постукати в двері, які обов’язково відкриються.